Lenovo koopt Medion
Het Chinese elektronicabedrijf Lenovo neemt het Duitse elektronica-concern Medion over; Medion is vooral bekend van goedkope notebooks, PC's en navigatiesystemen.
Volgens Lenovo wordt het marktaandeel van Lenovo in Duitsland met de overname van Medion twee keer zo groot. Lenovo claimt met de overname ook de twee na grootste PC-fabrikant van Europa te worden. Lenovo betaalt 13 euro per aandeel van Medion. De merknaam Medion blijft gewoon bestaan.
"De overname zal Medions uitstekende concurrentiepositie verder versterken, terwijl de flexibiliteit, stabiliteit en de bedrijfsstructuur in Essen behouden blijft", meldt Medion-topman Gerd Brachmann.
Lenovo timmert de laatste jaren hard aan de weg. In 2004 namen de Chinezen de PC-divisie van IBM over en eind 2009 kocht Lenovo de eerder afgestoten mobiele divisie terug.
Gerelateerd nieuws
- 25 sep 2015Aldi en Napster met muziekstreamingdienst: Aldi Life
- 30 jan 2014Google verkoopt Motorola aan Lenovo
- 2 jan 2012Overzicht 2011: historische gebeurtenissen in gadgetland
- 14 sep 2011Lenovo IdeaPad-tablets niet naar Nederland
- 2 sep 2011Medion LifeTab: mid-range budget-tablet
- 6 jun 2011Garmin wil Navigon kopen
- 30 nov 2009Lenovo koopt mobiele divisie terug





















